"Ще довго в пам'яті болітиме війна...."

"Ще довго в пам'яті болітиме війна...."

У цьому році ми відзначаємо 75-річчя визволення Харківщини від німецько-фашистських загарбників. Все далі у минуле відходять роки Великої Вітчизняної війни, але цікавість до цього героїчного періоду в історії нашої країни не згасає. Події другої світової війни не перестають вражати силою народного духу, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист Батьківщини.

З метою патріотичного виховання молоді 20 вересня 2018 року працівниками Нововодолазької центральної районної бібліотеки було проведено захід "Ще довго в пам'яті болітиме війна" до 75-річчя з Дня визволення Харківщини та Нововодолажчини від німецько-фашистських загарбників для учнів 9-х класів Нововодолазького ліцею № 3. На захід був запрошений історик, ветеран праці, дитина війни, учасник чоловічого хору ветеранів війни та праці Нововодолазького районного Будинку культури Микола Іванович Сендецький. Він поділився спогадами про ті нелегкі часи, згадав про своє дитинство в с. Караван під час окупації, пригадав історичні факти періоду другої світової війни.

75 років тому 23 серпня 1943 року о 4.30 ранку частини радянської армії вийшли з боями на площу Дзержинського і таким чином удруге звільнили наш рідний Харків від німецько-фашистської неволі. За 23 місяці фашистської окупації наше рідне місто-красень було перетворене окупантами у руїни. Загальні втрати народного господарства Харківщини склали понад 33,5 млрд крб. Гітлерівці розрушили і спалили всі основні споруди міста, залізничний вокзал, із 33 вищих навчальних закладів були знищені 28. А в університетській бібліотеці по вул. Університетській фашисти влаштували… конюшню.

На Харківщині до війни проживало понад 2755 тис. чол., у самому Харкові залишлося 150 тис. жителів. 50 тис. харків’ян були відправлені на примусові роботи до Німеччини. Фашистські кати розстріляли, повісили, замучили понад 60 тис. харків’ян, близько 15 тис. загинуло від голоду. Знищували лише за те, що ти був євреєм чи комуністом.

За звільнення Харкова героїчно і безстрашно билися представники понад 50 національностей Радянського Союзу. Їх іменами вдячні харків’яни назвали свої вулиці, проспекти, мости і площі… І живуть ці герої поруч з нами у назвах і понині

Кiлькiсть переглядiв: 134

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.