«Чорнобиль… Пам’ять не відпускає»

«Чорнобиль… Пам’ять не відпускає»

26 квітня 1986 року в 00:23:40 сталася аварія на Чорнобильській АЕС на четвертому енергоблоці під час проведення проектних випробувань. За словами очевидців тоді було 2 дуже сильних вибухи, зруйнувалася частина реакторного блоку і машинного залу, пожежа на 4-му енергоблоці. До 15 години 26 квітня встановили, що реактор зруйнований і надходять радіоактивні речовини в атмосферу в величезній кількості. Всього за цей час було викинуто 520 вкрай небезпечних радіонуклідів і 190 тонн радіоактивних речовин. Радіоактивне зараження відбулося в радіусі 30 кілометрів, але через силу потужного вибуху забруднені значні ділянки Радянського Союзу і в першу чергу це Україна, Білорусія і Росія. Переселили більше 400 000 чоловік.

Ліквідували катастрофу найрізноманітніші за професією люди: пожежні, інженери-конструктори, будівельники, військовослужбовці, енергетики-атомники, навіть прості робітники і колгоспники, яких мобілізувало радянське керівництво, щоб усунути аварію. Ці люди, як мінімум 90000 чоловік, гасили пожежі, дезактивували приміщення і промплощадки, забруднені території навколо станції, проектували і будували «Укриття», готували і здійснювали післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Саме 14 грудня в центральних виданнях СРСР з'явилося Повідомлення ЦК КПРС і Ради міністрів, що «саркофаг» над четвертим енергоблоком побудований.

Незважаючи на те, що День ліквідатора досить складно назвати торжеством, самі ліквідатори, після всього, що вони пройшли, вважають цей день професійним святом. Традиційно, 14 грудня проходить досить багато різних пам'ятних заходів, які повинні нагадати нам про цю трагедію, і про героїв, які врятували мільйони життів, пожертвувавши собою.

Сьогодні, 14 грудня, в Нововодолазькому РБК експонувалась фотовиставка Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на якій Центральна районна бібліотека представила виставку-реквієм «Чорнобиль… Пам’ять не відпускає».

У цей день ми вклоняємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів. Не дивлячись на відсутність обладнання, інструкцій та досвіду вони робили все, що від них залежало і віддали своє здоров’я та життя заради життів мільйонів інших громадян.воїми.

Кiлькiсть переглядiв: 149

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.