Повернутися до звичайного режиму

18 листопада 2015 року Харківська обласна бібліотека для юнацтва провела виїзний семінар для бібліотекарів Нововодолазької ЦБС на базі Просянської №1 бібліотеки філії. Цього разу фахівці обговорювали тему «Бібліотека в умовах сучасного інформаційного ринку» та перспективи розвитку української бібліотечної сфери.

На початку з вітальним словом до учасників семінару звернулася директор ХОБЮ Маргарита Володимирівна Жарова, яка говорила про еволюцію структури і функцій юнацької бібліотеки під впливом сучасних інформаційних технологій та розповіла про нові творчі знахідки в роботі.

Далі з медіапрезентацією про новинки українського книжкового ринку виступила завідувачка проблемно-аналітичного відділу ХОБЮ Тетяна Смєкалова. Тетяна Василівна професійно познайомила бібліотекарів нашого району зі змістом книг сучасних письменників, розповіла про їх особливості .

Психолог обласної бібліотеки для юнацтва Єлизавета Герасименко виступила з темами «Казкотерапія», «Психологічна допомога учасникам АТО» . Вона розповіла про різноманітні прийоми і техніки роботи з людьми, які через нинішні події на Сході України опинились в кризовій ситуації, і про те, як бібліотека може допомогти цим людям пристосуватись до нових життєвих обставин та віднайти психологічну рівновагу.

Завершили семінар виступи директора Нововодолазької ЦБС Сучкової Л.І. та Просянського сільського голови Вітра О.М., як і закцентували увагу на місці бібліотечної системи в інформаційному просторі регіону.

25 жовтня відбувся семінар бібліотечних працівників/Files/images/049.JPG

Семінар-практикум бібліотечних працівників

25 жовтня 2018 р. відбувся семінар-практикум бібліотечних працівників Нововодолазької ЦБС з планування роботи публічних бібліотек у 2019 році. Відкрила семінар директор ЦБС Цимбал О.І., яка підвела підсумки роботи бібліотек системи за 9 місяців, рекомендувала напрямки роботи бібліотек у 2019 році, нагадала про необхідність дотримуватись Закону України «Про захист персональних даних». Особливу увагу Ольга Іванівна приділилаплануванню роботи бібліотек на наступний рік,розгляду пропозицій щодо складання річного плану роботи та плановому вилученню документів з бібліотечного фонду. Виступ бібліотекаря ЦРБ Хлипенко В.Д. був спрямований на підготовку бібліотек ЦБС до здачі звітності за 2018 рік. Була надана консультація щодо заповнення облікових форм та вказаний період здачі річної звітності.

Чандер С.Ю., бібліотекар ЦРБ зробив аналіз щоденників роботи сільських бібліотек та вказав на недоліки. Також, в ході семінару редактором ЦРБ Лиман Н.А. було проведено практичне заняття «Методика індексування за УДК», де на практиці кожен бібліотекар зміг спробувати проіндексувати книгу. Закінчився семінар практичним заняттям з методики бібліографічного опису документів, яке провела бібліотекар ЦРБ Шевченко К.В. Присутні отримали зразки бібліографічного опису та оновили свої знання у цьому напрямку роботи.

Семінар - практикум бібліотечних працівників

/Files/images/н5.JPG

6 грудня 2018 р. на базі Нововодолазької ЦРБ відбувся черговий семінар-практикум бібліотечних працівників Нововодолазької ЦБС, в рамках якого було розглянуто ряд актуальних питань.

Директор Нововодолазької ЦБС Цимбал О.І. у своєму виступі приділила значну увагу плануванню роботи бібліотек ЦБС у 2019 році, розкрила основні аспекти організації масових заходів, посилаючись на Календар знаменних і пам’ятних дат, наголосила на підготовці інформаційного звіту за 2018 рік. Також, Ольга Іванівна розповіла про участь у обласному конкурсі «ВікіХарківщина-2018», запропонувала працівникам готуватися та стати учасниками цього конкурсу у наступному році.

В рамках семінару бібліотечних працівників директором ЦБС було проведено інформаційну годину «Через правову освіту до правової держави», яка була приурочена до Всеукраїнського тижня права.

Загальні аспекти підготовки до здачі річних звітів, а саме питання стосовно графіків здачі звітів бібліотек Нововодолазької ЦБС, переліку документів, які треба мати при собі, щоб здати річний звіт, помилки у минулорічному звіті висвітлила у своєму виступі бібліотекар ЦРБ Хлипенко В.Д.

Редактор ЦРБ Лиман Н.А. в ході семінару провела консультацію стосовно заповненння актів на списування періодики, підвела підсумки аналізу книжкового фонду, щодо переходу на УДК. Значну увагу Ніна Андріївна приділила питанню вилучення із фонду та списуванню застарілої літератури.

Закінчився семінар виступом Чандера С.Ю., бібліотекаря ЦРБ , голови профспілки працівників культури Нововодолазького району, який у своєму виступі зосередився на обговоренні нового Колективного договору та необхідності створення первинної профспілкової організації у Старовірівській ОТГ.

/Files/images/035.JPG

Тренінг з редагування Вікіпедії

2 лютого 2019 року у Нововодолазькій центральній районній бібліотеці в рамках Всеукраїнського Вікімарафону відбувся тренінг з написання та редагування статей Вікіпедії для працівників Нововодолазької ЦБС та користувачів бібліотеки, який провів історик, вікіпедист, координатор проектів ГО "Вікімедіа Україна" у Харківській області Сергій Петров. Під час тренінгу присутні поринули у світ Вікіпедії завдяки презентації та лекції. Особливо цікавою була практична частина тренінгу, під час якої відбулася реєстрація учасників на сайті Вікіпедії та створилися нові статті.

18 жовтня 2019 року було проведено семінар-практикум «Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр»

Бібліотекам для того, щоб вижити сьогодні, потрібно відповідати вимогам часу і потребам громади. Бути корисними і цікавими населенню свого села, селища, стати більш відкритими і дружніми, запропонувати населенню нові послуги, подати нові ідеї. Головним завданням Нововодолазької центральної районної бібліотеки, як методичного центру бібліотек району, є донесення до колег нової інформації, кращого досвіду, дієвих форм і методів роботи з користувачами. Саме з цією метою спеціалістами Нововодолазької центральної районної бібліотеки 18 жовтня 2019 року було проведено семінар-практикум «Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр», який детально ознайомив завідуючих бібліотек-філій з інформаційно-краєзнавчою роботою в контексті діяльності сучасних бібліотек. З основними аспектами краєзнавчої діяльності публічних бібліотек присутніх ознайомила директор Нововодолазької ЦБС Цимбал Ольга Іванівна, звернула увагу колег на важливість поповнення фондів краєзнавчими джерелами та їх популяризацію

/Files/images/020.JPG

Нарада бібліотечних працівників Нововодолазької ЦБС

/Files/images/025.JPG

28 лютого 2020 року на базі Нововодолазької центральної районної бібліотеки була проведена чергова щомісячна нарада бібліотечних працівників Нововодолазької ЦБС.

На порядку денному директор Нововодолазької ЦБС Цимбал О.І. висвітлила питання доєднання бібліотек Нововодолазької ЦБС до нового онлайн-проекту «Дія. Цифрова освіта», на платформу якої нещодавно зареєструвались бібліотеки і будуть входити до карти партнерських офлайн-хабів. Бібліотеки ЦБС пройшли відповідне анкетування , в ході якого був створений електронний паспорт закладу. Ця онлайн-програма має підвищити цифрову грамотність українців. Цифрова освіта населення - це одне із стратегічних завдань уряду. До уваги присутніх були представлені відповідні відеоматеріали. Також, уряд планує реформу книжкової та бібліотечної галузі, про що докладніше присутні дізналися, перелянувши виступ Ірини Подоляк, заступника міністра культури, молоді та спорту. Всі присутні взяли активну участь в обговоренні основних моментів з приводу вищезазначених тем. Завідуючі бібліотеками ознайомилися з основними моментами проведення Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2020» «Найкращий читач України-2020» та положенням про Міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Україна – це Європа».

Наприкінці наради редактором Нововодолазької ЦРБ Лиман Н.А. було розглянуто питання щодо збереження книжкових фондів ЦБС, планових переобліків та діючих правил списання літератури, встановлені терміни оперативної подачі інформації.

Кiлькiсть переглядiв: 15543

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.